TYLKO ZAWODOWCY

Współpracujemy z najlepszymi hydraulikami w Bydgoszczy i okolicach.
Hydraulik Bydgoszcz. Usługi Pogotowie Hydrauliczne Bydgoszcz.

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ

Korzystamy z najnowszych hydraulicznych technologii.
Hydraulik Bydgoszcz. Usługi Pogotowie Hydrauliczne Bydgoszcz.

POGOTOWIE HYDRAULICZNE

Twarda woda – nasz główny wróg

Bardzo dużo mówi się na temat twardej wody. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje niesie ze sobą, jej obecność w naszych kranach. To, co nazywamy osadem, a później kamieniem, to nic innego jak wytrącający się węglan magnezu, a także węglan wapnia. Każdy wtedy może mieć przykład tego, że jednak na co dzień borykamy się z takimi sytuacjami.

Najbardziej na twardą wodę, narażone są urządzenia, takie jak zmywarki oraz pralki. Na szczęście dostępne są obecnie chemiczne środki, które rozmiękczają wodę. W ten sposób zmniejsza się ryzyko osadzania kamienia na podzespołach urządzeń AGD. Wtedy możemy uniknąć awarii, a nawet całkowitego popsucia pralki lub zmywarki.

Na pewno możemy bardzo szybko zweryfikować, czy z naszego kranu leci twarda woda. Już w zwykłym czajniku elektrycznym lub na gaz, zaczyna pojawiać się osad. Można go wypłukać z powodzeniem przy pomocy kwasku cytrynowego. Jednak to nie pomoże nam pozbyć się całkowicie problemu.

Innym rozwiązaniem na sprawdzenie, jaka woda wypływa z naszego kranu, jest przeprowadzenie testu kropelkowego, który z powodzeniem wykonamy przy użyciu odpowiedniego zestawu. Samodzielnie wodę możemy również przebadać przy pomocy pasków testowych. Ta niedroga metoda pomoże nam stwierdzić, czy woda jest twarda, wtedy zwykle paski zabarwiają się na kolor czerwony, czy jednak miękka. Wtedy paski wskaźnikowe zabarwiają się na kolor zielony.

Warto wyposażyć się w specjalne filtry lub przegotowywać wodę, jeżeli chcemy wykorzystywać ją do celów konsumpcyjnych.