TYLKO ZAWODOWCY

Współpracujemy z najlepszymi hydraulikami w Bydgoszczy i okolicach.
Hydraulik Bydgoszcz. Usługi Pogotowie Hydrauliczne Bydgoszcz.

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ

Korzystamy z najnowszych hydraulicznych technologii.
Hydraulik Bydgoszcz. Usługi Pogotowie Hydrauliczne Bydgoszcz.

POGOTOWIE HYDRAULICZNE

Kiedy warto zdecydować się na wymianę grzejników?

Grzejniki stanową ważny element systemu grzewczego w domu lub mieszkaniu. Przestarzałe kaloryfery nie tylko nie pasują do nowoczesnych wnętrz, ale również cechują się niższą wydajnością. Minusem jest także wysokie ryzyko awarii, która może przyczynić się do wystąpienia licznych strat. Właśnie dlatego warto jest rozważyć ich wymianę. To inwestycja na długie lata, która się opłaca. Jeśli nie wiesz, jaką decyzję podjąć, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie znajdziesz przydatne wskazówki.

  1. Usterka kaloryfera

Uszkodzenie grzejnika to najlepszy moment na jego wymianę. W zdecydowanej większości przypadków naprawa jest kompletnie nieopłacalna. Przeciekająca instalacja stanowi spore zagrożenie dla nieruchomości. Osoby mieszkające w bloku lub apartamentowcu muszą także wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo zalania sąsiadującego mieszkania. Może okazać się, że efektywność starego grzejnika uległa drastycznemu obniżeniu. Straty energii stanowią obciążenie dla budżetu. Zdarza się, że ciepło nie jest emitowane przez całą powierzchnię, a odpowietrzanie układu nie przynosi pożądanych rezultatów. Hydraulik Bydgoszcz nie tylko zidentyfikuje źródło problemu, ale również dokona fachowego montażu nowego egzemplarzu.

  1. Wymiana instalacji c.o.

W przypadku wymiany całej instalacji c.o. dobrze jest zdecydować się na nowe grzejniki, które będą maksymalnie dopasowane. Nierzadko dzieje się tak, że kaloryfery starszego typu nie osiągają pożądanej wydajności pracy. Ponadto nie ma sensu dwukrotnie przeprowadzać remontu.

  1. Termomodernizacja nieruchomości

Coraz więcej osób decyduje się na termomodernizację istniejącego systemu grzewczego. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie, co z pewnością usatysfakcjonuje oszczędnych. Nowoczesne grzejniki są kompatybilne z niskotemperaturowymi instalacjami c.o. Nie można tego powiedzieć o modelach żeliwnych, które królowały w polskich domach kilkadziesiąt lat temu.